środa, 3 czerwca 2020

#N085 - Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko

Witajcie moi Drodzy.! ^_^

Dawno nie było nowości, przez co trochę się tego nazbierało. Zatem, nie przedłużając dziś przedstawiam następujące nowości:

1. Matka Boża z Koźla;
2. Pejzaż polski i koń - Ludwik Maciąg;
3. 100. rocznica powstania Jagiellonii Białystok;
4. 100-lecie Muzeum Wojska Polskiego;
5. Międzynarodowy Dzień Dziecka;
6. Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!.

Zapraszam :)



1. Matka Boża z Koźla

Dnia 29 maja 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Matka Boża z Koźla. Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk. Autorem projektu kartki jest Jan Konarzewski. 


Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono obraz z wizerunkiem Matki Bożej z Koźla, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się: nazwa emisji ,,Matka Boża z Koźla", kolorowa fotografia pochodząca z Archiwum Urzędu Miasta przedstawiająca kościół św. Zygmunt i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu.




2. Pejzaż polski i koń - Ludwik Maciąg

Dnia 30 maja 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Pejzaż polski i koń - Ludwik Maciąg. Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk. Autorem projektu kartki jest Agnieszka Sancewicz. 


Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fragment portretu Ludwika Maciąga autorstwa Stanisława Baja; w górnym lewym rogu umieszczono oznaczenie wartości: A, natomiast wzdłuż prawej krawędzi znaczka napis: POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono nazwę emisji "Pejzaż polski i koń - Ludwik Maciąg" oraz obraz i gobelin przedstawiający konie - autorstwa Ludwika Maciąga.


3. 100. rocznica powstania Jagiellonii Białystok

W dniu 30 maja 2020 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "100. rocznica powstania Jagiellonii Białystok". Autorem projektu jest Jarosław Ochendzan.


Na znaczku przedstawiono historyczny herb Jagiellonii Białystok używany w latach 1987-1999, 2003-2006, który będzie używany od lipca 2020 roku oraz odznakę 42. Pułku Piechoty im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego z 1935 roku - protoplasty Jagiellonii Białystok. Na drugim planie widnieje fotografia drużyny piłkarskiej Jagiellonii Białystok z 1951 roku.
Na przywieszce umieszczono powiększoną odznakę 42. Pułku Piechoty im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego z 1935 roku.
Na kopercie umieszczono fotografię drużyny piłkarskiej Jagiellonii Białystok z 1932 roku.
Kolorystyka projektu nawiązuje do barw klubowych.
Data obiegu, 30 maja, to data pierwszego meczu z 1920 roku. Data emisji znaczka, upamiętniającego 100 lecie Klubu, wypada dokładnie 100 lat od daty pierwszego meczu.


Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 90 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 5 sztuk znaczków i przywieszkę. Z tej okazji została wydana koperta FDC.


4. 100-lecie Muzeum Wojska Polskiego

Dnia 30 maja 2020 r. zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Muzeum Wojska Polskiego. Autorem projektu kartki jest Jarosław Ochendzan.


Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.


Na kartkach pocztowych przedstawiono:
na pierwszej - w części ilustracyjnej: pochodzący ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego obraz ,,Bitwa pod Zadwórzem" autorstwa S. Kaczora-Batowskiego; wzdłuż górnej krawędzi kartki umieszczono nazwę emisji: ,,100-lecie Muzeum Wojska Polskiego", wzdłuż dolnej - logo obchodów 100-lecia Muzeum Wojska Polskiego. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fotografię portretową Marszałka Józefa Piłsudskiego; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, w lewym górnym rogu - oznaczenie wartości: A, a wzdłuż prawej krawędzi - napis: ZAŁOŻYCIEL MUZEUM WP MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI;
na drugiej - w części ilustracyjnej: pochodzącą ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego akwarelę ,,Patrol Szwoleżerów Gwardii" autorstwa B. Gembarzewskiego; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono nazwę emisji: ,,100-lecie Muzeum Wojska Polskiego", wzdłuż dolnej - logo obchodów 100-lecia Muzeum Wojska Polskiego. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fotografię portretową płk. Bronisława Gembarzewskiego; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, w lewym górnym rogu - oznaczenie wartości: A, a wzdłuż prawej krawędzi - napis: PIERWSZY DYREKTOR MUZEUM WP PŁK BRONISŁAW GEMBARZEWSKI;
na trzeciej - w części ilustracyjnej: fotografię pochodzących ze stałej wystawy Muzeum Wojska Polskiego zbiorów husarskich z II poł. XVII w.; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono nazwę emisji: ,,100-lecie Muzeum Wojska Polskiego", wzdłuż dolnej - logo obchodów 100-lecia Muzeum Wojska Polskiego. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono widok budynku Muzeum Wojska Polskiego; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.


Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.






5. Międzynarodowy Dzień Dziecka

Dnia 01 czerwca 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Międzynarodowy Dzień Dziecka. Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk. Autorem projektu kartki jest Jan Konarzewski. 


Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono rysunek chłopca na rowerku, wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się nazwa emisji ,,Międzynarodowy Dzień Dziecka" oraz postaci bawiących się dzieci; w tle kartki przedstawiono zarysy kontynentów świata.

6. Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!

W dniu 30 maja 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 0,30 zł emisji "Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!". Wydana została również koperta FDC. Autorem projektu jest Jan Konarzewski.


Na znaczku, po lewej stronie, przedstawiono słupek wskaźnikowy informujący o zbliżaniu się do przejazdu kolejowo - drogowego, a w środkowej części - czerwone tory kolejowe na czarnym tle. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: BEZPIECZNY PRZEJAZD - ,,SZLABAN NA RYZYKO!", a wzdłuż dolnej napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: 30 GR.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 25,5 mm , w nakładzie 5 milionów sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.


******

Na dziś to tyle. Dawno nie prezentowałem takiej pokaźnej ilości znaczków. Widzimy się już w piątek, przy kolejnym znaczku. 

Tymczasem
trzymajcie się ciepło
Pozdrawiam Was ja
Kamil :) 










Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie podziękowania za pozostawienie komentarz i przeczytanie posta. To bardzo ważne - i niezmiernie miłe - dla autorów i twórców.