środa, 2 września 2020

#N092 - Rok Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

 Witajcie moi Drodzy.! ^_^ 

Dzisiaj pragnę przedstawić kolejną porcje nowych znaczków emisji Poczty Polskiej; a będą to:

1. 100. rocznica Bitwy pod Komarowem;
2. 40-lecie NSZZ Solidarność;
3. 110 lat Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz;
4. Rok Ojca Józefa Marii Bocheńskiego.

Zapraszam :) 

1. 100. rocznica Bitwy pod Komarowem

Dnia 28 sierpnia 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100. rocznica Bitwy pod Komarowem. Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk. Autorem projektu kartki jest Roch Stefaniak.



Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fotografię gen. Juliusza Rómmla. W części ilustracyjnej kartki umieszczono kadr z obrazu J. Kossaka ,,Bitwa pod Komarowem" (ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie).




2. 40-lecie NSZZ Solidarność

Dnia 31 sierpnia 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,70 zł emisji "40-lecie NSZZ Solidarność". Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 25,5 mm x 31,25 mm, w nakładzie 1 000 000 sztuk. Arkusz zawiera 100 szt. znaczków. Wydana została również również koperta FDC. Autorem projektu znaczka jest Jacek Konarzewski.



Na znaczku przedstawiono dłoń ułożoną w geście ,,Victorii" jako symbolu zwycięstwa, w której konturach umieszczono fragment zdjęcia przedstawiającego tłum. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: ,,Polska" i oznaczenie wartości: ,,4,70 zł"; natomiast w centralnej części nazwę emisji: 40-lecie NSZZ ,,SOLIDARNOŚĆ".






3. 110 lat Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz

Dnia 28 sierpnia 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 110 lat Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz. Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk. Autorem projektu kartki jest Bożydar Grozdew.



Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono logo klubu sportowego Sandecja Nowy Sącz, w tle znajduje się fragment historycznej fotografii na której znajdują się zawodnicy klubu sportowych ,,Sandecja" i ,,Grunwald"; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się fotografia piłkarzy klubu z roku 1937, w prawym górnym rogu znajduje się oficjalny logotyp obchodów 110. rocznicy utworzenia klubu.

4. Rok Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

Dnia 30 sierpnia 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Rok Ojca Józefa Marii Bocheńskiego".



Na znaczku przedstawiono wizerunek Ojca Józefa Marii Bocheńskiego OP - dominikanina, światowej sławy filozofa, historyka filozofii, logika.
Senat RP ustanowił rok 2020 Rokiem Ojca Józefa Marii Bocheńskiego, oddając hołd wybitnemu naukowcowi, kapłanowi i patriocie, który całe życie bronił prawd wiary, praw logiki oraz wspierał Polaków walczących o wolność.



Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 43 x 31,25mm, w nakładzie 135 000 sztuk. Arkusz zawiera 9 szt. znaczków. Wydana została również koperta FDC. Autorem projektu znaczka jest Jacek Konarzewski.



******

Na dziś to tyle. Widzimy już w piątek. :) 

Trzymajcie się ciepło
Pozdrawiam Was ja
Kamil 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie podziękowania za pozostawienie komentarz i przeczytanie posta. To bardzo ważne - i niezmiernie miłe - dla autorów i twórców.